Wychowawcy w grupie – Ola Banaszek i Anita Czekaj

W naszej grupie na co dzień uczymy się przez zabawę współpracy i współdziałania w grupie. Pomagają nam w tym nasze Panie oraz zasady, które wspólnie ustaliliśmy. Utrwalamy nawyki kulturalnego zachowania, wzajemnego szacunku wobec naszych kolegów i dorosłych. Na co dzień staramy się być dla siebie życzliwi i pomocni. Uczymy się szanować pracę własną oraz innych. Panie Ola i Anita dbają o to by wszystkie działania dawały dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju. W naszej pracy z grupą akcent położony jest na dobre wychowanie – wychowanie do uniwersalnych wartości jak: dobro, piękno, miłość, szacunek. Jesteśmy uśmiechnięci, ciekawi świata interesujemy się tym, co nas otacza. Odkrywanie potencjału dzieci, rozwijanie ich zainteresowań i zamiłowań – to kolejne wyzwanie dla nas. Aktywność własna, rozwijanie kreatywności i twórczości dzieci zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności odbywa się w atmosferze poczucia bezpieczeństwa, zaufania. Wszystkiemu towarzyszy radość bycia razem oraz poznawania siebie, najbliższego otoczenia i świata.

Przy pięknych dźwiękach lubimy śpiewać, tańczyć, rymować oraz kolorowymi farbami malować. Czas spędzamy na wspólnych zabawach w naszej Sali i w ogrodzie przedszkolnym. Lubimy także wspólne wyjścia na wycieczki, spacery poza teren naszego przedszkola. Dzięki czemu poznajemy nasze najbliższe otoczenie.

Lubimy przychodzić do naszego Przedszkola, które każdego dnia wita nas swym uśmiechem. Każdy dzień sprawia nam wiele radości, aż trudno się z nim rozstać.

♦          ♦          ♦          ♦          ♦          ♦          ♦          ♦          ♦          ♦          ♦          ♦          ♦          ♦

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

♦ DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Z okazji Dnia Przedszkolaka wszystkie grupy bawiły się wspólnie na sali teatralnej, a „Niedźwiadki” otrzymały pamiątkowe dyplomy pasowania na Przedszkolaka.

♦ WRZESIEŃ W PRZEDSZKOLU

Nowy rok szkolny witamy dobrą zabawą na dywanie, przy stolikach i w ogrodzie przedszkolnym.

ROK SZKOLNY 2018/2019

♦ WYCIECZKA

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się w tym roku na wycieczkę do „Wioski pod kogutem”. Mimo dokuczliwego upału bawiliśmy się świetnie. Obserwowaliśmy zwierzęta w zagrodach, karmiliśmy kozy, mogliśmy też samodzielnie ubić masło oraz oczywiście poszaleć na placu zabaw 🙂 .

♦ Z WIZYTĄ W SZKOLE

4 czerwca pojechaliśmy do Szkoły Podstawowej nr 212 im. Krystyny Krahelskiej. Uczniowie klasy VIII, wraz z nauczycielką, przygotowali dla nas pokaz doświadczeń chemicznych, zwiedziliśmy również szkolną bibliotekę. Dzieci były pod wrażeniem.

♦ DZIEŃ MAMY I TATY

W tym roku, zamiast tradycyjnego występu, z okazji Dnia Mamy i Taty zaprosiliśmy rodziców na warsztaty kulinarne. Wspólnie przygotowaliśmy kruche ciasteczka i sałatkę owocową. Dziękujemy rodzicom za mile spędzony czas 🙂 .

♦ PIKNIK

16 maja wszyscy spotkaliśmy się na Pikniku Rodzinnym. Był grill, pyszne ciasta i przede wszystkim świetna zabawa 😀 .

♦ WYCIECZKA DO PIEKARNI

13 maja pojechaliśmy na wycieczkę do piekarni „Kuracyjna”. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca piekarza, mogły też przygotować własne bułeczki.

♦ SPOTKANIE ZE ZWIERZĘTAMI

18 marca w przedszkolu odbyło się spotkanie z hodowcą zwierząt i prezentacja różnych okazów: żółwie, jaszczurki, węże itp. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały i chłonęły wiedzę. Nawet Pani załapała się na szal z pytona 😀 .

♦ DOKARMIAMY ZWIERZĘTA

15 lutego dołączyliśmy do akcji zbierania karmy dla bezdomnych kotów i psów. Dziękujemy Państwu za ofiarność!

♦ BAL KARNAWAŁOWY

14 lutego, w same Walentynki, odbył się w naszym przedszkolu bal przebierańców. Wszystkie stroje były wspaniałe, pracownicy przedszkola pozazdrościli dzieciom i przebrali się niemal wszyscy 😀 .

♦ GIPSOWE FIGURKI

Nie ma to jak zajęcia z mamą, dla przedszkolaków to wielkie przeżycie. 1 lutego jedna z naszych mam poprowadziła urodzinowe zajęcia z malowaniem gipsowych figurek, malowaliśmy z wielkim zapałem. 🙂

♦ BAŁWANKI

Pewnie wiele osób się zastanawiało, po co mi potrzebny ten ryż, dzieci liczyły na zupę pomidorową 😀 . A pamiętacie Państwo jak jesienią przynosiliście skarpetki? Oto efekt tego połączenia.

♦ WARSZTATY BĘBNIARSKIE

25 stycznia wszystkie grupy brały udział w warsztatach bębniarskich. Dawno nie widziałam „Niedźwiadków” tak szczęśliwych, chyba byli w swoim żywiole 😀 .

♦ DZIEŃ BABCI I DZIADKA

23 stycznia nasz grupa świętowała z okazji Dnia Babci i Dziadka, „Niedźwiadki” na scenie dały z siebie wszystko, są naprawdę coraz lepsi 🙂 . Wszystkim Babciom i Dziedkom serdecznie dziękujemy za przybycie, za ciepłe słowa i za piękne uśmiechy i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

♦ PIERWSZY ŚNIEG

21 grudnia udało nam się, po raz pierwszy tej zimy, ulepić bałwana, dzieci były zachwycone.

♦ JASEŁKA

19 grudnia wystąpiliśmy z przedstawieniem „Jasełka”, mamy nadzieję, że wszystkim się podobało 🙂

  Tak wyglądały przygotowania 🙂

♦ PIERNICZKI

10 grudnia Niedźwiadki wspólnie z rodzicami i Panią Anią przygotowywały pierniczki na kiermasz bożonarodzeniowy. Dziękujemy rodzicom za tak liczną obecność!

♦ WARSZTATY LITERACKIE

6 grudnia nasza grupa uczestniczyła w spotkaniu autorskim pt. „Aniołek Wesołek”.

♦ KONKURS – WYRÓŻNIENIE

W konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową otrzymaliśmy wyróżnienie – dyplom, statuetkę i kilka drobiazgów dla dzieci.

♦ KARTKI ŚWIĄTECZNE

3 grudnia wspólnie z rodzicami przygotowywaliśmy kartki świąteczne na kiermasz bożonarodzeniowy. Wyglądało na to, że rodzice bawili się równie dobrze jak dzieci :).

♦ KONKURS

Wspólnie z dziećmi, których zadaniem było ulepienie figurek z masy solnej i ich malowanie, przygotowałyśmy Szopkę Bożonarodzeniową na konkurs międzyprzedszkolny. O wynikach poinformujemy wkrótce.

 

♦ PREZENTUJEMY SWOJE ZAWODY

23 listopada jedna z Mam z naszej grupy przeprowadziła z dziećmi fantastyczne zajęcia, których tematem przewodnim był zawód – programista. Zachęcamy innych rodziców do podobnej współpracy, to naprawdę nie jest takie straszne jak się wydaje :).

 

♦ JUBILEUSZ

7 listopada mieliśmy zaszczyt uświetnić swoim występem Jubileusz 70-lecia  Przedszkola nr 69. „Nieźwiadki” stanęły na wysokości zadania i za swoje wystąpienie zebrały rzęsiste brawa.

♦ WYCIECZKA

4 pażdziernika byliśmy na wycieczce przyrodniczej w Parku im. Józefa Piłsudskiego „Pola mokotowskie”.

Ciężko pracowaliśmy zbierając kasztany i żołędzie.

Był też czas na wesołą zabawę.

Nie tylko dzieci bawiły się wyśmienicie :).